facebook web
Zadzwoń do nas! +48 502 308 308

40 dni do Euro2012 – Jak zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkód kibicom?

https://media.warta.pl/pr/211847/40-dni-do-euro2012-jak-zabezpieczyc-sie-na-wypadek-wyrzadzenia-szkod-kibicom

W euforii i chaosie związanym z Euro2012, może zdarzyć się wiele sytuacji w których na skutek nieuwagi wyrządzimy komuś szkodę. O ubezpieczeniu na wypadek takich zdarzeń powinny pomyśleć nie tylko osoby indywidualne, ale też firmy.

W stadionowym tłoku czy w czasie fiesty po zakończeniu meczu łatwo jednym przypadkowym, nieuważnym ruchem spowodować nieodwracalne szkody. Wystarczy np. potrącić kibica na stromych stadionowych schodach, żeby ten spadając  doznał poważnych urazów.

– Nasze doświadczenia pokazują, że nawet  z pozoru błahe sytuacje mają poważne skutki. Na przykład zwykły upadek może skończyć się uderzeniem głową i śpiączką poszkodowanego. Nawet mniejsze urazy pociągają za sobą często spore koszty związane z leczeniem, rehabilitacją, okresową przerwą w pracy. Trzeba to brać pod uwagę, szczególnie w czasie Euro2012, gdy będziemy stykać się z obcokrajowcami, którzy mają znacznie wyższą świadomość możliwości dochodzenia roszczeń, a ponoszone przez nich koszty związane z ewentualnymi urazami są znacznie wyższe niż w przypadku Polaków – mówi Marcin Gajkowski, kierownik działu ubezpieczeń OC w WARCIE.

OC nie tylko na Euro

Przed takimi sytuacjami łatwo się zabezpieczyć, kupując polisę OC w życiu prywatnym. To symboliczny – w porównaniu do zakresu ochrony – wydatek: rzędu 50-60 zł rocznej składki, za ubezpieczenie gwarantujące pokrycie wyrządzonych przez ubezpieczonego szkód do 100 tys. zł. W WARCIE, takie ubezpieczenie jest dostępne zarówno jako samodzielna oferta, jak też np. część pakietu ubezpieczeń mieszkania.

– Co ważne, ubezpieczenie obejmuje ochroną nie tylko ubezpieczonego, ale również osoby bliskie  wspólnie z nim zamieszkujące, a nawet pomoc domową. Gwarantuje pełną ochronę w przypadku szkód wyrządzonych osobom trzecim we wszystkich aspektach życia prywatnego np. w czasie amatorskiego uprawiania sportu, jazdy na rowerze czy też na wypadek przypadkowego zniszczenie wyposażenia pokoju hotelowego czy restauracji  – podkreśla Grzegorz Łapiński, starszy specjalista w zespole ubezpieczeń OC w WARCIE.

Dodatkowo oprócz gwarancji pokrycia ewentualnych szkód osobowych (utrata zdrowia czy życia poszkodowanego) czy majątkowych (zniszczenie mienia), ubezpieczony  może liczyć na solidne wsparcie ekspertów ubezpieczyciela w ewentualnym sporze z poszkodowanym. WARTA pokrywa np. koszty wynagrodzeń rzeczoznawców,  którzy pomogą w celu ustalenia okoliczności i rozmiaru szkody czy nawet ewentualne koszty obrony w procesie cywilnym prowadzonym zgodnie z zaleceniami ubezpieczyciela. Nie zawsze roszczenia poszkodowanego czy ich wysokość, mają swoje uzasadnienie prawne – mając wsparcie ekspertów, łatwiej się przed nimi wybronić.

Firma też chroniona

Na takie samo wsparcie mogą liczyć też firmy, jeśli wykupią stosowne ubezpieczenie w ramach pakietu WARTA Ekstrabiznes Plus. Szczególnie powinni pomyśleć o tym hotelarze czy restauratorzy, którzy mogą też ponosić odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez nich swoim gościom.

– Mowa tu nie tylko o najczęstszych szkodach wynikających z poślizgnięcia się gościa na mokrej podłodze lub uszkodzenia zaparkowanego auta przez spadający element z budynku hotelu, ale też o odpowiedzialności za szkody związane z wprowadzeniem produktów do obrotu – napojów, posiłków. Jedząc obiad w restauracji nie otrzymujemy informacji o producencie jego poszczególnych składników. W przypadku zatrucia nasze roszczenie będzie bezpośrednio kierowane do właściciela hotelu lub restauracji – mówi Michał Krawczyk, ekspert z zespole ubezpieczeń SME w WARCIE.

Dodatkowo, zakres umowy może zostać rozszerzony o min. ochronę na wypadek kradzieży z włamaniem lub rabunku rzeczy gości, w tym również pojazdów mechanicznych oddanych w pieczę lub dozór hotelu.

 

Wcześniej w tym cyklu pisaliśmy:

50 dni do Euro2012 – Jak dobrze ubezpieczyć szyby?

60 dni do Euro2012 – Jak zabezpieczyć się wynajmując mieszkanie kibicom?

70 dni do Euro2012 – Firmy szukają dodatkowej ochrony przed wandalami

80 dni do Euro2012 – Pakiet mieszkaniowy może chronić nie tylko nieruchomość

90 dni do Euro2012 – Pomoc na drodze nie tylko po wypadku

100 dni do Euro2012 – WARTA Mobile ułatwi uzyskanie pomocy i zgłoszenie szkody


Dawid Korszeń
Rzecznik Prasowy
Chmielna 85/87
00-850 Warszawa