facebook web
Zadzwoń do nas! +48 502 308 308

70 dni do Euro2012 – Firmy szukają dodatkowej ochrony przed wandalami

https://media.warta.pl/pr/207390/70-dni-do-euro2012-firmy-szukaja-dodatkowej-ochrony-przed-wandalami

Euro 2012 to dla firm nie tylko okazja do zarobku. Tłumy turystów-kibiców to także nowe, większe ryzyko związane z prowadzeniem działalności. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców ma już tego świadomość.

 – W miastach, w których będą grali piłkarze lub w których będą działały tzw. miasteczka kibica, klienci coraz częściej pytają o ubezpieczenie na wypadek dewastacji, aktów terroryzmu czy zamieszek i rozruchów. – mówi Sonia Lech, Kierownik Zespołu SME w WARCIE.

Dodaje, że takie opcje są dostępne w ramach ubezpieczenia WARTA Ekstrabiznes Plus.

Dewastacja firmie nie straszna

Na przykład ochrona na wypadek dewastacji do 5 tys. zł jest dostępna bez dodatkowych składek w wariancie Komfort. Jeśli dla kogoś to zbyt mały limit może go podwyższyć w ramach specjalnej klauzuli  „Dewastacja” np. do 10 tys. zł za dodatkową składkę w wysokości 50 zł. Klauzula ta daje gwarancję pokrycia kosztów naprawy zniszczeń, łącznie np. z pomalowaniem ścian firmowego budynku zniszczonej graffiti.

– To opcja o której szczególnie powinni pomyśleć prowadzący bary, restauracje czy hotele lub motele, których wyposażenie może zosać zniszczone przez gości niezadowolonych z wyniku meczu – mówi Sonia Lech.

WARTA definiuje dewastację jako przypadek rozmyślnego zniszczenia lub uszkodzenia mienia przez osoby trzecie. W związku z tym będzie odpowiadała za przypadki, w których gość np. rzuci kuflem piwa w telewizor, czy zniszczy inny element wyposażenia lokalu lub pokoju hotelowego.

Szyby dobrze chronione

Wielu przedsiębiorców ma w pamięci przypadki zamieszek wywołanych przez pseudokibiców i płonące przy tej okazji sklepy i budynki.

– W ramach klauzuli „Terroryzm, strajki, zamieszki i rozruchy” pokrywamy szkody m. in. w razie pożaru czy wybuchu, które są związane z takimi zdarzeniami – mówi Sonia Lech.

Takie ubezpieczenie to koszt około 125 zł przy sumie ubezpieczenia 50 tys. zł.

Dodatkowo można ubezpieczyć szyby od stłuczenia w razie zamieszek, rozruchów lub demonstracji oraz wszelkich innych przypadków rozmyślnego ich rozbicia przez osoby trzecie. To oferta specjalnie dla posiadaczy sklepów i firm położonych przy ulicach, po których mogą przechodzić kibice. Koszt takiego ubezpieczenia w ramach specjalnej klauzuli również zaczyna się już od 50 zł przy sumie ubezpieczenia 1 tys. zł

– Co ważne, odszkodowanie może przyjąć formę zorganizowanej i opłaconej przez WARTĘ usługi szklarza, który dokona naprawy w miejscu zdarzenia – mówi Sonia Lech.


Dawid Korszeń
Rzecznik Prasowy
Chmielna 85/87
00-850 Warszawa