facebook web
Zadzwoń do nas! +48 502 308 308

20 dni do Euro2012 – Jak szybko ubezpieczyć się przed wyjazdem za granicę?

https://media.warta.pl/pr/213404/20-dni-do-euro2012-jak-szybko-ubezpieczyc-sie-przed-wyjazdem-za-granice

Euro2012 to czas, w którym część osób wybiera się kibicować na Ukrainę. Część chce uciec przed tłumami gości z zagranicy jak najdalej z Polski. Dla obu grup WARTA przygotowała ułatwienie w zakupie polisy turystycznej przez Internet – konto klienta. 

Z zawarciem umowy ubezpieczenia przed wyjazdem wielu turystów czeka do ostatniej chwili. Nic więc dziwnego, że towarzystwa robią wszystko, żeby uprościć i przyspieszyć zawarcie umowy nawet przez Internet.

W naszym wypadku zajmuje to nie więcej niż kilka minut, bo przygotowaliśmy specjalne pakiety dopasowane do preferencji większości klientów. W efekcie klient wypełnia tylko 5-7 pól, żeby uzyskać informację o cenie ubezpieczenia. Potem wystarczy uzupełnić dane wszystkich osób wyjeżdżających z nami i opłacić składkę korzystając z systemu płatności on-line. Potwierdzenie zwarcia umowy wysyłamy SMS-em i mailem – mówi Przemysław Makaro, dyrektor Biura Rozwoju Produktów Mieszkaniowych i Osobowych.

Konto klienta ułatwia życie

Dużym ułatwieniem jest uruchomione przez WARTĘ w ostatnich dniach internetowe konto klienta. Dzięki niemu każdy kto kupi on-line ubezpieczenie turystyczne, kolejną umowę będzie mógł zawrzeć jeszcze szybciej. A to dzięki temu, że system zapamiętuje dane podawane ostatnio przez klienta. Jeśli jedzie na kolejny wyjazd za granicę w tym samym towarzystwie i kupuje ubezpieczenie on-line – dane osobowe tych osób będą automatycznie uzupełnione. Oczywiście jeśli skład wyjeżdżającej grupy się zmienia, można dodać nowe dane.

Wielu klientów kupuje u nas ubezpieczenie wielokrotnie przed każdym wyjazdem, postanowiliśmy więc ułatwić im zawieranie kolejnych umów. Mając konto klienta można będzie też liczyć na informację o ciekawych promocjach i dedykowanych ofertach. Wkrótce uruchomimy sprzedaż on-line ubezpieczeń mieszkaniowych i w związku z tym wdrożymy nowe funkcjonalności konta np. przypomnienie o płatności kolejnej raty składki czy kończącej się polisie mieszkaniowej – mówi Przemysław Makaro.

Dobra ochrona, niska cena

Wydając kilkaset złotych czy kilka tysięcy na zagraniczny wyjazd, nie warto oszczędzać na dobrej polisie tym bardziej, że w porównaniu z wydatkami na wycieczkę to symboliczny koszt. Na przykład trzydniowe ubezpieczenie na wyjazd na Ukrainę dla jednej osoby to koszt ok. 20 zł. Za tą kwotę można liczyć na pokrycie kosztów leczenia aż do 30 tys. euro, wypłatę świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku do 10 tys. zł, pokrycie roszczeń osób poszkodowanych przez turystę do 20 tys. zł i ubezpieczenie bagażu do 500 zł.

Warto zwrócić uwagę na kwestie kosztów transportu poszkodowanego klienta do Polski. WARTA organizuje taki przewóz i pokrywa jego koszty bez żadnych limitów.

A zdarzają się umowy, w których koszty leczenia i wydatki na transport medyczny muszą zmieścić się w ramach jednego limitu – zwraca uwagę Przemysław Makaro.

Podstawową zaletą ubezpieczenia turystycznego jest gwarancja pełnej opieki nad klientem w razie kłopotów ze zdrowiem. WARTA po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia od klienta o nagłym zachorowaniu czy wypadku przejmuje na siebie koordynację organizacji opieki przez lokalne służby medyczne, załatwia wszystkie formalności i gwarantuje pokrycie kosztów leczenia.

Ale to nie jedyne zalety takiego ubezpieczenia. Gwarantuje ono również np. organizację i pokrycie kosztów adwokackich, jeśli klient wejdzie w konflikt z miejscowym prawem.

Oczywiście wyłączone są m.in. przypadki popełnienia lub usiłowania popełnienia przestępstwa czyli np. aktywny udział w rozruchach czy zamieszkach w trakcie meczu czy po jego zakończeniu. Za to zapłacimy za obronę klienta, który został niesłusznie oskarżony o takie działania – mówi Przemysław Makaro.

Dodatkowo, jeśli z naszej winy wyrządzimy komuś szkodę  np. nieumyślnie potrącimy innego kibica na stromych schodach stadionu i coś mu się stanie, w ramach polisy OC WARTA pokryje ewentualne roszczenia do kwoty, na jaką opiewała zawarta umowa.

więcej na www.wartadirect.pl

 

Wcześniej w tym cyklu pisaliśmy:

30 dni do Euro2012 – Jak zapewnić sobie wsparcie w razie wypadku lub choroby?

40 dni do Euro2012 – Jak zabezpieczyć się na wypadek wyrządzenia szkód kibicom?

50 dni do Euro2012 – Jak dobrze ubezpieczyć szyby?

60 dni do Euro2012 – Jak zabezpieczyć się wynajmując mieszkanie kibicom?

70 dni do Euro2012 – Firmy szukają dodatkowej ochrony przed wandalami

80 dni do Euro2012 – Pakiet mieszkaniowy może chronić nie tylko nieruchomość

90 dni do Euro2012 – Pomoc na drodze nie tylko po wypadku

100 dni do Euro2012 – WARTA Mobile ułatwi uzyskanie pomocy i zgłoszenie szkody

 


Dawid Korszeń
Rzecznik Prasowy
Chmielna 85/87
00-850 Warszawa