facebook web
Zadzwoń do nas! +48 502 308 308

Różne typy rodzin – jedno ubezpieczenie

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości dla Polaków. Jego brak często wiąże się z wydatkami obciążającymi budżet rodzin bez względu na ich status. Rodzina z dzieckiem, pary w nieformalnym związku, rodzic samodzielnie wychowujący dziecko – w każdej sytuacji warto zapewnić sobie i bliskim dobraną do potrzeb ochronę ubezpieczeniową.

Singiel, rodzina z dziećmi, rodzic wychowujący dziecko, pary, osoby po 55 roku życia – każda z tych sytuacji rodzinnych jest inna. Inne są także potrzeby ubezpieczenia zdrowia i życia. Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny, które zapewnia odpowiednią ochronę finansową jest odpowiedzią na  te potrzeby.

- Polacy są coraz mocniej zainteresowani elastycznymi produktami, których zakres mogą dopasować do potrzeb swoich i swoich bliskich. Spełniającym te kryteria jest ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny, które zapewnia bezpieczeństwo finansowe w momencie między innymi wypadku, utraty zdrowia i konieczności leczenia. Dotychczas było ono dostępne w trzech wersjach skierowanych do singli, rodzin z dziećmi i osób poszukujących wysokich sum ubezpieczenia. Zainteresowanie klientów produktem oraz rekomendacje agentów zachęciły nad do rozszerzenia ubezpieczenia i dopasowania jego zakresu także do potrzeb rodziców samodzielnie wychowujących dzieci, par żyjących także w związkach nieformalnych oraz osób w wieku powyżej 55 roku życia. Zainteresowani produktem ochronnym znajdą w nowej odsłonie naszego ubezpieczenia dedykowany zakres odpowiadający wskazywanym oczekiwaniom – mówi Sylwester Janiak, dyrektor zarządzający Departamentem Sprzedaży Ubezpieczeń Grupowych w Warcie.

Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny zostało wprowadzone do sprzedaży w 2014 r. Obecnie produkt ten został rozszerzony o nowe grupy, zapewniając im m.in.:   

  • rodzicom samodzielnie wychowującym dzieci - zabezpieczenie finansowe na wypadek ograniczonej aktywności zawodowej a co za tym idzie ograniczonych dochodów i zwiększonych wydatków, wsparcie w przypadku problemów ze zdrowiem dziecka czy infolinię medyczną oraz usługę baby assistance (np. wizyty pediatry czy też organizacja i pokrycie kosztów prywatnych lekcji dla dziecka po dłuższej chorobie);
  • osobom po 55 roku życia – wypłatę środków w momencie urodzenia się wnuczków, pomoc finansową w razie choroby lub wypadku. Dodatkowo polisa zapewnia także m.in. wizytę u lekarza specjalisty, dofinansowanie aparatu słuchowego, pomoc w sprzątaniu grobów bliskich i opiekę nad zwierzętami podczas choroby, udostępnienie aparatu EKG w przypadku umowy Teleopieki kardiologicznej;
  • parom, będących także w związkach nieformalnych - zabezpieczenie finansowe dla partnera, pomoc assistance w tym transport i naprawa roweru.

Zawarcie umowy ubezpieczenia nie wymaga przeprowadzania żadnych badań lekarskich. Umowa może zostać podpisana podczas jednego spotkania z agentem. Cena ubezpieczenia jest natomiast stała dla danego wariantu ochrony i niezależna od wieku ubezpieczającego się.


Dawid Korszeń
Rzecznik Prasowy
Chmielna 85/87
00-850 Warszawa